Nha Trang

Nadrzędna kategoria: Azja
in Wietnam
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)
Nha Trang

Kurort Nha Trang znajduje się w jednej z najpiękniejszych zatok Azji u wybrzeży południowo-środkowego Wietnamu. Malownicze góry, rozległa plaża z białym piaskiem i bujne wyspy w pobliżu są ulubionym celem turystów z zagranicy, Wietnamczyków i płetwonurków. Ozdobiona hotelami, palmami i uroczą promenadą usianą parkami i ogrodami rzeźb. W głębi miasta znajduje się kosmopolityczna gama butików i lokali gastronomicznych. Nha Trang to zdecydowanie miasto imprezowe. Kiedyś nastawione na backpackerów, dziś dostosowuje się do rosnącej liczby turystów z Rosji i Azji.

Jak dolecieć/dojechać do Nha Trang

Do Nha Trang latają codziennie 4 loty z Ho Chi Minh City (1 godzina) i 3 z Hanoi (1,5 godziny). Kosztują odpowiednio 40 i 75 USD w klasie ekonomicznej. Lotnisko Cam Ranh, które znajduje się około 30 km od centrum miasta

Z miasta Ho Chi Minh można też dojechać autobusem. Autobus jest przestronny, a obsługa na wysokim poziomie. Ceny biletów oscylują wokół 6 USD, a podróż trwa 9 godzin. Autobusy publiczne odjeżdżają z dworca autobusowego, ale odbierają gości po drodze.

Najpopularniejszą opcją podróży do Nha Trang jest pociąg. Z Ho Chi Minh City do Nha Trang, pociągi docierają bardzo wcześnie rano. Z Hanoi trasa jest długa - podróż w jedną stronę trwa 12-20 godzin. Hotele i biura podróży często pobierają niewielką prowizję za każdy bilet kolejowy.

Co zobaczyć w Nha Trang - jak spędzać czas

Tran Phu Beach. Tran Phu Street biegnąca wzdłuż wybrzeża Nha Trang jest najpopularniejszą ulicą w mieście. Z jednej strony z luksusowymi hotelami, a z drugiej tętniąca życiem plaża. Istnieje tu wiele nadmorskich kawiarni, restauracji, barów i pubów, w których można odpocząć pod parasolem.

Dam Market to najpopularniejszy rynek w Nha Trang i jest imponującą, czteropiętrową betonową konstrukcją. W środku znajdziesz wszystko, co wietnamskie.

Thap Po Nagar to jedne z najlepiej zachowanych fragmentów architektury Cham w Wietnamie, podobne do Świątyni My Son w Da Nang. Świątynia ta, zbudowana między VII a XII wiekiem, poświęcona jest bogini kraju - Yan Po Nagar i jest nadal używana do kultu przez pozostałych potomków kultury Cham.

Pagoda Long Son, położona u stóp góry Tray Thui, została zbudowana w 1886 roku w typowym stylu taoistycznym.

Katedra Nha Trang to także budynek religijny. Katedra zbudowana jest z prostych bloków cementu i wygląda zaskakująco elegancko. Msze odbywają się wiele razy dziennie i są świetną okazją aby zobaczyć różnice w odprawianiu eucharystii.

Narodowe Muzeum Oceanograficzne zostało otwarte w 1922 roku i mieści się w starym francuskim budynku kolonialnym. Od samego początku pokazuje życie morskie regionu poprzez artefakty, skamieniałości i ekspozycje, rozłożone na dwóch piętrach.

Wodospad Ba Ho leży w odległości 27km na północ od Nha Trang. Nazwę dosłownie tłumaczy się jako „trzy baseny”. Wodospad jest mocno zatłoczony, a szlak do niego dość wymagający.

Bai Dai Beach to alternatywa dla plaży Tran Phu. plaża Bai Dai, oddalona o 30 kilometrów od centrum Nha Trang, jest spokojniejsza i bardziej lokalna.

Kiedy jechać do Nha Trang

Od stycznia do maja jest miło i ciepło w Nha Trang, ponieważ pogoda jest komfortowa ze średnią temperaturą 25 stopni. Poziom wody jest najniższy w ciągu roku i jest to najlepszy czas na nurkowanie w oceanie. Woda jest czysta, a rafy koralowe są najpiękniejsze.

W miesiącach między czerwcem a sierpniem temperatura i wilgotność zaczynają rosnąć, ale w rzeczywistości jest to dobry czas na ekoturystykę, turystykę oceaniczną, a także sporty wodne, dzięki którym można naprawdę cieszyć się oceanem i zapomnieć o upale.

NHA TRANG Pogoda