Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Wyjazd na Sycylię

Wycieczka na SycylięZe względu na niewielką odległość pomiędzy Maltą a Sycylią, jedną z atrakcji oferowanych turystom wypoczywającym na Malcie jest jednodniowa wycieczka ze zwiedzaniem tej włoskiej wyspy. Oczywiście Sycylia jest zbyt duża i zbyt ciekawa, by można było ją zobaczyć w jeden dzień, ale proponowane wycieczki przynajmniej pozwalają poczuć jej klimat. Pierwsza opcja zawiera zwiedzanie miasta Taormina i oglądanie wulkanu Etna. Z Malty wycieczka wyrusza o godzinie 7.00. Powrót przewidywany jest o godzinie 23.00. Statek dopływa do portu Pozallo, skąd dalsza podróż odbywa się autokarem. Autokar najpierw zatrzymuje się w ośrodku sportów zimowych Rifugio di Sapienza na wysokości 1910 metrów n.p.m. Tam znajduje się dolna stacja kolejki linowej na wulkan. Ostatni etap podróży na samą krawędź Etny trzeba przebyć pieszo z przewodnikiem i wymaga to znacznie dłuższego czasu niż przewiduje program wycieczki. Dlatego jedynie opcjonalnie wybrać się kolejką linową do górnej stacji lub wybrać się na krater Monte Silvestri. Koszt wycieczki dla osoby dorosłej wynosi około 100 euro.
Innym programem wyjazdu na Sycylię jest program dla degustatorów. Wycieczka kulinarna obejmuje wizytę w Rizza Chocolate Laboratory w Modice. Następnie lunch, na którym można popróbować tradycyjnych, sycylijskich potraw. Dalej wizyta w Villa Zottopera i kosztowanie oliwy z oliwek. Kolejnym punktem programu jest zwiedzanie winiarni połączone z degustacją. Następnie przejazd do Ragusy, miejscowości ze wspaniałą architekturą barokową. Tu również przewidziane jest degustowanie lokalnych słodyczy. Cena programu kulinarnego wynosi ponad 130 euro dla osoby dorosłej, dla dzieci do 14 roku życia przewidziane są zniżki w wysokości 20 euro.
W ofercie wyjazdów na Sycylię są również wycieczki dla amatorów jazdy quadami, rowerami górskimi lub wyprawy trekkingowe.