Argentyna

Ameryka Południowa

Park Narodowy Ziemi Ognistej

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)Skaliste góry, zalesione wyspy, lodowce, które staczają się w potężne morze i zawsze obecny, szalony wiatr: koniec ziemi zasługuje na swoją mistyczną jakość. Ludzie przeżyli tu tysiące lat, ale to nie daj się zwieść, to jedno z najbardziej oddalonych miejsc w Patagonii.

Powody, dla których warto iść
Stań w najbardziej wysuniętym na południe punkcie przylądka Horn i zobacz, jak Atlantyk spotyka się z Pacyfikiem - inspirująca konfrontacja dwóch wielkich mórz
Zaopatrz się w najbardziej wysunięte na południe bibeloty w Ushuaia
Wędruj w jedne z najbardziej odległych terenów w Patagonii
Przejedź aleją lodowcową podczas rejsu przygodowego po chilijskich fiordach
Spaceruj wśród ciekawskich pingwinów i szczekających lwów morskich, które zamieszkały na odludnych wyspach

Park Narodowy Ziemi Ognistej
Najbardziej wysunięty na południe park narodowy Argentyny znajduje się 20 minut jazdy od Ushuaia . Tutaj dobrze oznakowane szlaki wiją się w gęstym lesie i wokół niego, a widoki na kanał Beagle, rzeki i zatoki są spektakularne. Możesz spędzić dzień na samodzielnym zwiedzaniu, wziąć taksówkę lub autobus z Ushuaia i odebrać mapę przy wejściu lub rozważyć wynajęcie taksówki na kilka godzin, która zabierze Cię do niektórych z najbardziej znanych punktów widokowych. Jednodniowe wycieczki mogą zabrać Cię do niektórych z bardziej tajnych klejnotów, bardziej ryzykownych wycieczek lub na konkretne wycieczki po dzikiej przyrody lub ptasie.

Jeśli masz ochotę na jeszcze większe wyzwanie niż całodniowe wędrówki, poszukaj dalej w niektóre z kilkudniowych wędrówek dostępnych w chilijskiej Ziemi Ognistej. Wędruj daleko w głąb dzikiej przyrody, doświadczając jednych z najmniej odwiedzanych miejsc w Patagonii i spędzając dni bez spotkania z inną osobą.

Ushuaia
Najbardziej wysunięte na południe miasto na świecie rozciąga się między stromymi górami na północy i kanałem Beagle na południu, pośród jednych z najdzikszych i najbardziej bezlitosnych krajobrazów Patagonii. Ci, którzy do niego dotrą, zostaną nagrodzeni wspaniałymi widokami, wspaniałymi muzeami i nieskończoną ilością ciekawostek „najbardziej wysuniętych na południe”. Fascynującej historii i scenerii jest więcej niż wystarczająco, aby zająć cały dzień w mieście, ale jest to również dobra baza wypadowa do zwiedzania okolicy .

Odwiedź Ushuaia
Ostatni punkt przed Antarktydą, Ushuaia znajduje się na Ziemi Ognistej lub „Ziemi Ognia”, znanej z dzikiego i odległego krajobrazu oraz miejsca, w którym Darwin sformułował swoją teorię ewolucji.

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Parku Narodowego Ziemi Ognistej, dzikiego i odległego parku czekającego na odkrycie
Wyrusz w rejs przygodowy i popłyń do Punta Arenas przez Przylądek Horn i Cieśninę Magellana
Spędź czas z pingwinami i lwami morskimi na wyspach rozsianych wzdłuż kanału Beagle
Spływaj kajakiem po zatokach i rzekach na końcu świata
Przygotuj się na kilkudniową wędrówkę, odkrywając w głębi surowego krajobrazu miasta

Rzeczy do zrobienia
Atrakcje i obserwowanie dzikiej przyrody
Jednym z ogromnych czynników przyciągających Ushuaia jest wielkość zmienności, którą możesz wcisnąć w kilka dni. Poznaj historię, odwiedzając pierwszą działającą estancję Ushuaia, Estancia Harberton i słynną latarnię morską Les Eclaireurs. Spaceruj wśród setek ciekawskich pingwinów na wyspie Martillo lub płyń na wyspę ptaków wypełnioną kormoranami i śpiewającą wyspę lwów morskich. Złap i przygotuj własne kraby w najbardziej wysuniętej na południe wiosce rybackiej Argentyny, wędruj przez lasy do tajemniczych ukrytych lagun i pływaj kajakiem po lśniących zatokach i rzekach.

Rejsy
Zobacz to, co najlepsze na Ziemi Ognistej podczas rejsu przygodowego. Możesz wybrać się na 4-dniowy rejs z Ushuaia do Punta Arenas (5 dni na odwrót), okrążając Przylądek Horn przed podróżą w górę Cieśniny Magellana i wzdłuż wybrzeża Chile. Tutaj zabytki będą się różnić od lodowców i lasów, po pingwiny i lwy morskie, a będziesz odbywać codzienne wycieczki łodziami Zodiac, aby odkrywać region.

Kabiny są wygodne i jest otwarty bar, czterodaniowe posiłki, wieczorne rozrywki i codzienne rozmowy przewodników. Z całego serca zalecamy usiąść przy lampce wina musującego cava, płynąc obok Glacier Alley; pięć wiszących lodowców niedostępnych innymi środkami.Wędrówki po Ziemi Ognistej
Ziemia Ognista to kraina skrajności. Płaty odizolowanego stepu poprzecinane są smaganymi wiatrem drzewami, niekończącymi się torfowiskami i skalistymi wychodniami zwieńczonymi lodowcami. Oto najtrudniejszy i najbardziej odległy trekking w Patagonii. Załóż buty i wyjdź na dziką pustynię na końcu świata.

Wokół Parku Narodowego Ziemi Ognistej można odbyć wiele ciekawych wędrówek.

Trzydniowy trekking Montes Martial zaczyna się bezpośrednio z miasta
Weź łódź z portu Ushuaia na Isla Navarino na pięć dni podczas trudnej wędrówki Dientes de Navarino
Przygotuj się ze swoim przewodnikiem przed wyruszeniem na przełęcz Tierra del Fuego , która zaczyna się na północ od miasta w Lago Yehuin, a następnie schodzi do kanału Beagle przez siedem dni
Krótka przejażdżka z miasta rozpoczyna czterodniową wędrówkę Sierra Valdivieso, dziki kemping, górską trasę wzdłuż największego jeziora Tierra del Fuego

Jednodniowe wędrówki
Wokół Ushuaia: Jeśli masz dzień lub dwa do stracenia w mieście, możesz wybrać się na wycieczkę do Parku Narodowego Ziemi Ognistej lub doliny Tierra Mayor, a na lodowiec Martial lub wzdłuż wybrzeża można wybrać się na łagodniejsze wędrówki. Szlaki są dobrze oznakowane, a początki łatwo dostępne drogą z Ushuaia.

Isla Navarino: Krótka przejażdżka łodzią przez kanał Beagle leży na Isla Navarino, dzikiej wyspie ze szlakami wokół pasma Navarino i zatoki Wulaia. Zatrzymaj się w spokojnym Lakutaia Lodge , położonym tuż nad brzegiem, aby poczuć odrobinę komfortu po całym dniu narażenia na żywioły.

Żegluj, rejs i wędrówka: odkrywaj wspaniałe chilijskie fiordy łodzią lub rejsem ekspedycyjnym, zatrzymując się w zacisznych zatokach, aby wędrować wzdłuż linii brzegowej i do odległych lodowców.

Wielodniowe wędrówki
Montes Martial obwodu jest niezwykle odległy wędrówka biorąc pod uwagę to bliskość do Ushuaia. Szlak okrąża Montes Martial i Glacier Martial przez idylliczne doliny i przełęcz Paso de le Oveja. Ma 26 km i zajmuje 3 dni, więc chociaż jest to krótsza wędrówka, jest dość wymagająca fizycznie.

Sierra Valdivieso Trek daje wielkie poczucie pustyni; biwakować na dziko i wspinać się głęboko w pasmo górskie graniczące z potężnym Lago Fagnano - największym jeziorem Ziemi Ognistej. Szlak ma w sumie 51 km i trwa 4 dni, ale w dużej mierze jest poza szlakiem wędrówki po mokrym i kamienistym terenie.

Trudne wędrówki
Dientes de Navarino Trek jest Patagonii klasyczny, a nie do przecenienia. Ten 53-kilometrowy szlak można pokonać w 4 dni, ale nasze trasy pozwalają na 5 dni, ponieważ warunki pogodowe mogą być niezwykle trudne. Przełęcze są często pokryte śniegiem, nawet w miesiącach letnich.

Szlak powoli się ugruntowuje, ale nadal wymaga pełnej koncentracji, gdy na palcach idziesz po polach głazowych, czepiasz się niepewnych zboczy piargowych i wspinasz się po grubych korzeniach i ściętych pniach drzew. Wędrówka po zębowatym grzbiecie wyspy Navarino przypomina księżycowy krajobraz; teren zdominowany przez wypalone skały i lasy ogołocone przez bobry.

Przejście przez Tierra del Fuego to najbardziej odległa trasa w regionie. Przekroczysz step barona na północ od Lago Fagnano, aż do kanału Beagle przez przełęcz Beban i Five Lagoon Pass. Jest to wyprawa wymagająca wytrzymałości psychicznej i znaczącego doświadczenia w wędrówkach w terenie. Łącznie trasa liczy 80 km, a jej pokonanie zajmuje 7 dni.

Park Narodowy Yendegaia to kolejny rzadko odwiedzany obszar Ziemi Ognistej, który byłby niesamowitą przygodą. Chilijskiemu rządowi jest kilka lat od ukończenia drogi, która otworzy ten tajemniczy zakątek Ziemi Ognistej.