Ameryka Południowa

Argentyna

Argentyna

Argentyna na mapie świata

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać Argentynę, na swoje wyjątkowe wakacje. Ma największe wodospady, najwyższy szczyt w obu Amerykach, a wszędzie wokół najbardziej niezwykłe krajobrazy. To daje ogromną różnorodność atrakcji turystycznych, bo Argentyna to kraj cudów natury. Od lodowców i szczytów skrytych w chmurach po winnice Mendozy i tętniące życiem Buenos Aires. Tak, w tym dynamicznym i wyjątkowym kraju jest wiele do zobaczenia.

Argentyna może być opisana jako kraj kontrastów. Rozciągając się wzdłuż Ameryki Południowej i szczycąc się długą linią brzegową na Oceanie Atlantyckim, Argentyna jest krajem, w którym można znaleźć winnice, wysokie góry, parki narodowe, lodowce i plaże. Z zachwycającą architekturą kolonialną i bulwarami porośniętymi liściastymi drzewami, które otaczają muzea, restauracje czy bary, argentyńskie miasta są pełne życia i werwy. Położone obok pustyń, jezior, gór i wybrzeży, dają okazję do odkrywania dramatycznej scenerii Argentyny i zakochania się w tej niesamowitej krainie.

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Wodospady Iguazu

Wodospady Iguazu znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO od 1984r i są często uważane za najbardziej spektakularny wodospad na świecie. Położone na granicy brazylijskiego stanu Parana i argentyńskiej prowincji Misiones, wodospady Iguazu obejmują 1,7 km szerokości i składają się z 275 pojedynczych wodospadów o wysokości od 60 do 82 metrów. Nazwa „Iguazu” jest luźno tłumaczona z rdzennego języka Guarani jako „duża woda”. Wodospady Iguazu odwiedzane są każdego roku przez 2 miliony turystów. To bagatela ponad 5000 ludzi dziennie.

Read More: Wodospady Iguazu