Argentyna

Ameryka Południowa

Argentyna

Argentyna na mapie świata

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać Argentynę, na swoje wyjątkowe wakacje. Ma największe wodospady, najwyższy szczyt w obu Amerykach, a wszędzie wokół najbardziej niezwykłe krajobrazy. To daje ogromną różnorodność atrakcji turystycznych, bo Argentyna to kraj cudów natury. Od lodowców i szczytów skrytych w chmurach po winnice Mendozy i tętniące życiem Buenos Aires. Tak, w tym dynamicznym i wyjątkowym kraju jest wiele do zobaczenia.

Argentyna może być opisana jako kraj kontrastów. Rozciągając się wzdłuż Ameryki Południowej i szczycąc się długą linią brzegową na Oceanie Atlantyckim, Argentyna jest krajem, w którym można znaleźć winnice, wysokie góry, parki narodowe, lodowce i plaże. Z zachwycającą architekturą kolonialną i bulwarami porośniętymi liściastymi drzewami, które otaczają muzea, restauracje czy bary, argentyńskie miasta są pełne życia i werwy. Położone obok pustyń, jezior, gór i wybrzeży, dają okazję do odkrywania dramatycznej scenerii Argentyny i zakochania się w tej niesamowitej krainie.

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Park Narodowy Villarrica znany jest z jaskiń, bujnych lasów, rzek i lagun oraz oczywiście z dominującego wulkanu Villarrica. Park Narodowy Villarrica szczyci się spektakularnymi krajobrazami i bogatą różnorodnością biologiczną - od pum, po lisy, małpy górskie i ptaki endemiczne, których nie ma nigdzie indziej na Ziemi! Park jest domem dla trzech wulkanów: złodzieja pokazów Villarrica, Quetrupillán i Lanín. Jest to dość duży park, rozciągający się na 61 000 hektarów (150 670 akrów) do granicy z Argentyną i Parque Nacional Lanín w tym kraju, pokryty gęstym dziewiczym lasem araukarii, wiecznie zielonego i liściastego buka. Przez cały rok dostępnych jest wiele atrakcji, w tym jazda na nartach i wspinaczka do krateru wulkanu, piesze wycieczki, jazda konna, obserwacja ptaków i wiele innych.

Read More: Park Narodowy Villarrica
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Światowe dziedzictwo ludzkości i jedna z najbardziej charakterystycznych redukcji Towarzystwa Jezusowego.

Dzisiaj San Ignacio Miní ( Misiones, Argentyna ) jest najlepiej zachowaną misją jezuicką z XVI i XVII wieku na terytorium Argentyny. Zostały uznane za miejsce światowego dziedzictwa UNESCO w 1984 roku.

Do San Ignacio można dojechać drogą krajową nr 12, pokonując 57 kilometrów od Posadas (Stolica) lub 240 kilometrów od Puerto Iguazú.
Read More: San Ignacio Miní
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Pucará de Tilcara to twierdza zbudowana przez tilcaras w strategicznym punkcie Quebrada de Humahuaca, w prowincji Jujuy w Argentynie (Aborygeni zdecydowali się naprawić swoje rezydencje na szczytach wzgórz lub trudno dostępnych płaskowyżach).

Położone jest 1 km na południe od miasta Tilcara, na wzgórzu o wysokości 80 m, obok rzeki Guasamayo i zbiegu rzeki Rio Grande, która biegnie tam na wysokości 2450 m npm. Było to idealne miejsce do obrony przed atakami; Dominował nad dwiema przecinającymi się drogami iz jednej strony broniony był przez klify na Rio Grande, az drugiej przez nierówne zbocza. Na dostępnych zboczach budowali wysokie mury.

Read More: Pucará de Tilcara
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
NAJWAŻNIEJSZE I GŁÓWNE ATRAKCJE PARKU NARODOWEGO LOS CARDONES

Położone w środkowo-zachodniej Argentynie, w pobliżu Salta, Los Cardones to rozległy krajobraz wąwozów, sierras i dolin, obejmujący 650 kilometrów kwadratowych na różnych wysokościach, między 2500 a 5226 metrów. Chroniąc prehistoryczne dziedzictwo, zawierające ślady dinozaurów i skamieniałości, ten pocałowany słońcem i suchy region kontrastuje z większością reszty kraju, stanowiąc naprawdę wyjątkowe doświadczenie. Ustanowiony jako obszar chroniony w 1996 roku, teren rozciąga się od sierras przez strzeliste góry i odizolowane wzgórza po pogórze.

Read More: Park Narodowy Los Cardones
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
W górę od tamy Valle Grande Atuel Canon jest jednym z prawdziwych cudów natury w Ameryce Południowej. Wiatr i deszcz zerodowały skałę, rzeźbiąc głębokie wgłębienia w kanionie. Dwa sztuczne jeziora, Aisol i Tierras Blancas, a także wodospad rzeki Atuel również przyczyniają się do piękna kanionu.

W górę rzeki od tamy Valle Grande możemy wejść do Kanionu Atuel, żywej obecności początków świata, gdzie wiatr i deszcz niczym dłuto i młot w swojej nieustającej walce ze skałą odkryły jego wnętrzności, tworząc najróżniejsze rzeźby naturalne, takie jak:

Muzeum Figur Woskowych, Sillón de Rivadavia, EL Lagarto, Los Viejos, Los Monstruos, La Ciudad Encantada, El Mendigo, Los Jardines Hanging itp., żeby wymienić tylko kilka.
Read More: Kanion Atuel
reklama1
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Park Narodowy Lanín znajduje się w południowej części prowincji Neuquén. Miasto San Martin de los Andes, położone w sercu argentyńskiego pojezierza. służy jako brama do parku.

Chociaż Park Narodowy Lanín jest otwarty przez cały rok, lato jest najlepszą porą roku na jego zwiedzanie. Nie zapomnij zabrać ze sobą kurtki przeciwwiatrowej i kremu przeciwsłonecznego: na Pojezierzu Argentyńskim pogoda może być dość nieprzewidywalna.

Read More: Park Narodowy Lanín
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Położone w prowincjach Salta i Jujuy w północno-zachodniej Argentynie, Salinas Grandes to rozległa biała pustynia rozciągająca się na ponad 200 kilometrów kwadratowych w horyzoncie. Oszałamiające i spektakularne Salinas Grandes to trzecie co do wielkości solnisko na świecie i największe w Argentynie.

Ta ogromna i rozległa pustynia była kiedyś Lago Salinas Grandes, jeziorem, które wyparowało w holocenie ze względu na swoje położenie na wysokości około 3350 metrów nad poziomem morza. Dziś ta półmetrowa skorupa soli olśniewa odwiedzających swoim pozornie niekończącym się ogromem i oślepiającym kontrastem między błyszczącym błękitnym niebem a świecącą białą skorupą.
Read More: Las Salinas Grandes
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Otoczony przez setki kilometrów tylko ciągłym szumem patagońskiego wiatru, otwiera się kanion rzeki Pinturas . Tam, pośród fałd jej wysokich ścian, odkrywana jest sztuka jaskiniowa Cueva de las Manos, gdzie osadnicy sprzed 9000 lat zapieczętowali swoją sztukę i świadectwo życia.

Jego sława nie jest na nic. Te dłonie, guanako i figury geometryczne wybite na kamieniu jaskini stanowią najstarszy znany wyraz ludów Ameryki Południowej. Tak rozumiało to Unesco, kiedy w 1999 roku nadało mu nazwę Dziedzictwo kulturowe ludzkości .

Read More: Cueva de las Manos: dziedzictwo kulturowe ludzkości
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Jako drugie co do wielkości bagna na świecie (pokonane tylko przez brazylijski Pantanal), argentyńskie mokradła Ibera są pełne fascynującej fauny, co sprawia, że ​​są one obowiązkowe dla każdego miłośnika dzikiej przyrody w regionie. Co najlepsze, pomimo tego, że znajdują się między Buenos Aires a Iguazu, niewielu turystów podróżuje trudną, nieutwardzoną drogą, aby się tu dostać, co oznacza, że ​​jest to doświadczenie poza utartymi szlakami, które ma zaimponować.
Read More: Ibera Wetlands
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)Skaliste góry, zalesione wyspy, lodowce, które staczają się w potężne morze i zawsze obecny, szalony wiatr: koniec ziemi zasługuje na swoją mistyczną jakość. Ludzie przeżyli tu tysiące lat, ale to nie daj się zwieść, to jedno z najbardziej oddalonych miejsc w Patagonii.

Powody, dla których warto iść
Stań w najbardziej wysuniętym na południe punkcie przylądka Horn i zobacz, jak Atlantyk spotyka się z Pacyfikiem - inspirująca konfrontacja dwóch wielkich mórz
Zaopatrz się w najbardziej wysunięte na południe bibeloty w Ushuaia
Wędruj w jedne z najbardziej odległych terenów w Patagonii
Przejedź aleją lodowcową podczas rejsu przygodowego po chilijskich fiordach
Spaceruj wśród ciekawskich pingwinów i szczekających lwów morskich, które zamieszkały na odludnych wyspach

Read More: Park Narodowy Ziemi Ognistej
reklama2