Kościół San Agustin

Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Kościół San Agustin w Manili

Będąc w Manili nie można pominąć wizyty w kościele San Agustin. Ten piękny kościół, zbudowany w latach 1587-1606, przetrwał na przestrzeni wieków siedem trzęsień ziemi, dwa pożary i bitwę pod Manilą. Obecnie pozostaje najstarszym kamiennym kościołem na Filipinach. Przy głównym wejściu, na drewnianych drzwiach, zobaczyć można piękne rzeźby. Wspaniały sufit został namalowany w XIX wieku przez włoskich artystów, Giovanniego Dibella i Cesare Alberoni. W kościele odbywają się regularnie nabożeństwa, w czasie których jest zamknięty dla turystów. Jest też najczęściej wybieranym kościołem do udzielania ślubów.

Jak dolecieć/dojechać do Kościoła San Austin

Kościół San Agustin znajduje się w Manili, a dokładniej w Intramuros, w otoczonym murem starym mieście, na placu im. Generała Luny.

Otwarty jest codziennie od 8:00 do 12:00, a następnie zamykany i otwierany znów od 13:00 do 18:00.

Co zobaczyć w Kościele San Austin - jak spędzić czas

Kościół San Agustin jest nie tylko chwalony za swoją architekturę barokową, ale także za skarby muzealne. Został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1994 roku. Do kościoła można wejść przez nowo wyremontowane Muzeum San Agustin, skarbnicę antyków, która daje odwiedzającym przebłyski legendarnego bogactwa Starej Manili.

Masywna fasada kryje bogato zdobione wnętrze wypełnione przedmiotami o wielkiej wartości historycznej i kulturalnej. Warto zwrócić uwagę na skomplikowane freski trompe l'oeil na suficie, oraz koniecznie na egzotyczne krużganki i lekko zaniedbane ogrody z tyłu kościoła.

Wejście zarówno do kościoła jak i muzeum jest bezpłatne, jednak oczekuje się, dobrowolnych datków za wejście do muzeum.

Kiedy jechać do Manili

W Manili zazwyczaj występują 2 różne pory roku, dzięki tropikalnemu klimatowi monsunowemu. Pora sucha od grudnia do maja i mokra od czerwca do listopada. Średnia roczna temperatura w Manili wynosi około 27°C, podczas gdy średnia roczna suma opadów wynosi około 2000 mm. Tropikalny klimat monsunowy w dużym mieście sprawia, że środowisko jest wilgotne i lepkie.

MANILA Pogoda