Delta Mekongu

Nadrzędna kategoria: Azja
in Wietnam
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Delta Mekongu

Delta Mekongu to sieć kanałów w południowo-zachodnim Wietnamie, między Ho Chi Minh City i Kambodżą. Mekong przepływa przez Chiny, Birmę, Tajlandię i Kambodżę przed dotarciem do Wietnamu, co wyjaśnia, dlaczego wody są tak mętne. Ponad połowa ryżu i ryb w Wietnamie pochodzi z regionu delty. Jest ona więc niezbędna dla wietnamskiej gospodarki i wyżywienia. Życie w okolicy kręci się wokół wody, od słynnych pływających rynków do ogromnego przemysłu rolnego. Zobaczyć tu można niesamowitą różnorodność owoców, kwiatów i zwierząt hodowlanych.

Jak dolecieć/dojechać do Delty Mekongu

Chociaż w Delcie Mekongu znajduje się 12 prowincji, wspólną trasą dla większości wycieczek chcących dostać się do tego miejsca jest podróż z Ho Chi Minj City do Can Tho. Jest tu słynny pływający rynek Cai Rang. Długość trasy to 165 km, a dojazd zajmuje trzy godziny.

Co zobaczyć w Delcie Mekongu - jak spędzać czas

Turystom Delta Mekongu przywodzi na myśl pływające rynki i przejażdżki sampanami przez naturalne tunele. Niezliczone firmy turystyczne oferują turystom wycieczki po regionie. Bez wątpienia wycieczka jest ciekawa, ale zalecamy poświęcenie więcej czasu na zwiedzenie jak największej liczby miejsc w okolicy.

Mỹ tho to najczęściej odwiedzane miasto w delcie Mekongu. Setki, jeśli nie tysiące ludzi, codziennie przyjeżdżają do tego miasta. Oprócz słynnego pływającego targu warto odwiedzić imponujące pagody i lokalne sady. Dojazd autobusem z Ho Chi Minh City zajmuje około dwóch godzin.

Cần Thơ to największe miasto w regionie delty Mekongu, gdzie znajduje się pływający rynek Cái Răng, który jest naprawdę niesamowitym widokiem. Jest tu więcej odmian owoców, niż kiedykolwiek widziałeś, a do tego olśniewający asortyment kwiatów. Dojazd autobusem do Cần Thơ z Ho Chi Minh City zajmuje około czterech godzin.

Sóc Trăng jest domem dla największej populacji Khmerów poza Kambodżą. Ma interesujący klimat kulturowy, który różni się od wietnamskich miast w okolicy. Najlepszymi przykładami kultury Khmerów są pagoda Clay and Bat, słynąca z zawiłych wzorów.

Rezerwat Biosfery Cờn Giờ znajduje się na liście UNESCO i stanowi cenne źródło bogatych i zróżnicowanych ekosystemów. Istnieje wiele wycieczek do rezerwatu biosfery, a ponieważ jest bardzo blisko miasta Ho Chi Minh, jest to wspaniała jednodniowa wycieczka lub punkt wypadowy dla podróżnych przez deltę rzeki Mekong.

Châu Đốc. Dla tych, którzy podróżują między Wietnamem a Kambodżą, Châu Đốc jest ciekawym przystankiem na trasie. Znany jest z różnorodności religijnej i etnicznej, w tym ludu khmerskiego, chińskiego, chamskiego i wietnamskiego. Podobnie jak większość delty Mekongu, okolica obfituje w pola ryżowe i spektakularne sceny wiejskie.

Kiedy jechać do Delty Mekongu

W delcie Mekongu pora deszczowa rozpoczyna się w maju i trwa do sierpnia. Jednak deszcze w tym regionie są zazwyczaj krótkie i nie wpłyną negatywnie na twoją podróż. Pogoda w południowym Wietnamie jest bardzo stabilna przez cały rok przy średniej temperaturze 30 stopni Celsjusza. Jednak najlepszy czas na przyjazd są miesiące od września do listopada. Ten sezon przyciąga nie tylko turystów międzynarodowych, ale także Wietnamczyków. Oprócz tego sezonu, miesiące między grudniem a kwietniem to także dobry czas na wizytę w Mekong Delta. Pogoda jest komfortowa, a opady deszczu są niewielkie.

CẦN THƠ Pogoda