Ho Chi Minh City

Nadrzędna kategoria: Azja
in Wietnam
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Ho Chi Minh City (Sajgon)

Ho Chi Minh City (Sajgon) to centrum biznesowe i finansowe Wietnamu, którego historia sięga setek lat. Pierwotnie Khmerowie osiedlili region, a następnie Wietnamczycy zajęli go w XVII wieku. Później Francuzi podbili Sajgon w 1859 r., co zaowocowało elegancką architekturą i obecnymi do dziś, szerokimi bulwarami. Obecnie zamieszkuje tu ponad 7 milionów ludzi i jest to popularne miejsce turystyczne ze względu na fascynującą kulturę, klasyczną francuską architekturę oraz eleganckie wieżowce, a także ozdobne świątynie i pagody. Ho Chi Minh City to miasto hoteli, straganów, butików i ryneczków.

Jak dolecieć/dojechać do Ho Chi Minh City

Tan Son Nhat - Port lotniczy Ho Chi Minh City jest głównym krajowym węzłem lotniczym w Wietnamie. Jest także lotnisko międzynarodowe z bezpośrednimi lotami z Azji, Europy, Bliskiego Wschodu i Australii. Między terminalem krajowym i międzynarodowym jest tylko 5 minut spacerem.

Tan Son Nhat znajduje się około 7 km na północny zachód od centrum miasta. Podczas lżejszego ruchu podróż do centrum miasta może trwać zaledwie 20 minut. W godzinach szczytu i / lub deszczu może to zająć nawet godzinę.

Najtańszą opcją dostania się z lotniska do centrum jest autobus. Najlepiej jest dojechać autobusem z terminala międzynarodowego, ponieważ są one znacznie częstsze. Trasa autobusu kończy się na stacji Cong Vieng 23/9, dogodnie zlokalizowanej na Pham Ngu Lao naprzeciwko centrum turystycznego.

Autobus nr 49 dojeżdża z lotniska do Cong Vieng 23/9 bez przystanków. Odjazdy odbywają się co 20-30 minut od 05:00 do 00:00, a podróż kosztuje 40 000 dongów (6,50zł).

Co zobaczyć w Ho Chi Minh City - jak spędzać czas

Muzeum Pamiątek Wojennych jest jednym z najpopularniejszych muzeów w Wietnamie, ze wstrząsającymi eksponatami związanymi z grozą wojny.

Kukiełki wodne. Wodny teatr lalek Golden Dragon jest idealny dla rodzin z dziećmi i każdego, kto lubi tradycyjną rozrywkę w lekkim wydaniu. Lalkarstwo wodne powstało w wiejskich wioskach, w delcie Czerwonej Rzeki i odbywa się w Wietnamie od ponad 1000 lat. Urzekający 50-minutowy pokaz przedstawia kulturę kraju.

Świątynia Thiên Hậu, Chinatown. XIX-wieczna świątynia Thiên Hậu jest jednym z najważniejszych zabytków chińskiej dzielnicy w mieście Ho Chi Minh i jedną z najstarszych chińskich świątyń w mieście.

Bazylika katedralna Notre Dame. Czerwono-ceglana katedra Notre Dame, stanowiąca przykład neoromańskiej architektury, jest charakterystycznym punktem w sercu Ho Chi Minh City. Jej bliźniacze wieże wznoszą się prawie 60 metrów nad miastem, zwieńczone żelaznymi iglicami.

Opera w Sajgonie - znana również jako Teatr Miejski w Ho Chi Minh City. Została zbudowana jako Opėra de Saigon w 1897 r. przez francuskiego architekta Eugene'a Ferreta, aby bawić francuskich kolonistów, a jej fascynująca fasada przypomina styl Petit Palais, który został zbudowany w tym samym roku w Paryżu.

Pałac Zjednoczenia. Budynek w stylu lat 60., z dużymi, przestronnymi pokojami i przestarzałymi meblami, wydaje się być zamrożony w czasie od 30 kwietnia 1975 r., kiedy czołgi armii północnowietnamskiej uderzyły w żelazne bramy, kończąc wojnę w Wietnamie. Dla mieszkańców pałac reprezentuje to historyczne wydarzenie i ponowne zjednoczenie kraju.

Targ Ben Thanh. Dla zwiedzających gorący targ Ben Thanh jest pozycją obowiązkową. Stoiska są pełne wszystkiego, od lokalnych przysmaków, ryb, kwiatów i owoców tropikalnych po buty, ubrania, kolorowe cukierki i pamiątki. Rynek jest również znany z kieszonkowców, więc upewnij się, że wszystkie kosztowności są bezpieczne i niewidoczne.

Kiedy jechać do Ho Chi Minh City

Do Ho Chi Minh City najlepiej przyjechać na przełomie stycznia i lutego. Temperatury oscylują od 21°C do 34°C, a cały kraj żyje festiwalem Tet (wietnamski Nowy Rok). . Jednak cała pora sucha od grudnia do kwietnia będzie odpowiednia do zobaczenia miasta.

HO CHI MINH CITY Pogoda