Argentyna

Ameryka Południowa

Cordoba

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

20 atrakcji, które trzeba odwiedzić w Cordobie w Argentynie

Kordoba , drugie miasto w Argentynie, oferuje wiele atrakcji dla każdego, kto odwiedza ten obszar. Niezależnie od tego, czy lubisz miejskie wibracje, czy też chcesz zanurzyć się w naturze, w Kordobie znajdziesz wszystko w pełni. Przyjrzymy się najlepszym rzeczom do zrobienia w Kordobie i okolicach.

Jezuicka estancia Alta Gracia

na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2000 roku, blok jezuicki to kompleks w centrum miasta zbudowany przez hiszpańskich misjonarzy w ciągu 150 lat w XVII i XVIII wieku. W bloku znajduje się miejski uniwersytet, szkoła, kościół i niektóre rezydencje, z których wszystkie składają się na główne budynki redukcji jezuickiej. Poza miastem w prowincji Cordoba znajduje się pięć estancias, czyli rancz, z których każdy ma swój własny kościół i powiązany zestaw budynków. Odwiedź tutaj blok jezuitów .

Parque Sarmiento

Parque Sarmiento, XIX-wieczny park zaprojektowany przez francuskiego urbanistę Charlesa Thaysa, jest charakterystyczną cechą miasta i największym terenem zielonym w Kordobie. W komplecie z ogrodem różanym i jeziorem kaczek, park był w czasie budowy domem dla bogatych, teraz cieszy się nim każdy, kto chce pospacerować po jego idyllicznym otoczeniu. Odwiedź park tutaj .

Muzeum Sztuk Pięknych Evita

Położone w Parque Sarmiento muzeum poświęcone byłej pierwszej damie Argentyny, Evie Peron, mieści się w rezydencji zbudowanej w stylu Beaux Arts przez miejscowego arystokratę dr Juana Ferreyrę. Ukończony w 1916 roku, jest siedzibą Muzeum Sztuk Pięknych Evita od 2007 roku i posiada kolekcję ponad 500 dzieł sztuki zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych artystów. Odwiedź muzeum tutaj .

Katedra w Kordobie

W 1941 r. Uznana za narodowy pomnik historii, katedra w Kordobie została ostatecznie ukończona w 1787 r. I otacza jeden z głównych placów miasta, Plaza San Martin. Jest częścią kompleksu administracyjnego, który obejmuje również ratusz i jest mieszanką hiszpańskiej architektury barokowej i neoklasycznej, która była dodawana i odrestaurowywana przez lata. Odwiedź katedrę tutaj .

Muzeum Sztuk Pięknych Emilio Caraffa

Ten surowy i imponujący budynek, znajdujący się również w Parque Sarmiento, został pierwotnie zaprojektowany przez niemieckiego architekta Juana Kronfussa w 1915 roku. Nowy, nowoczesny dodatek został dodany na tyłach neoklasycystycznej konstrukcji w 2007 roku i obecnie w całym muzeum znajduje się wiele wspaniałych dzieł sztuki współczesnej. Sprawdź na stronie internetowej nadchodzące wydarzenia i wystawy. Odwiedź muzeum tutaj .

Paseo Del Buen Pastor

Ten kompleks kulturalno-handlowy znajduje się na terenie dawnego więzienia dla kobiet w centrum Nueva Cordoba. Dzięki nowoczesnej konstrukcji ustawionej na malowniczym placu, plac handlowy znajduje się teraz na szczycie ruin więzienia, a centrum sztuki mieści się w przebudowanej kaplicy. Odwiedź centrum tutaj .

Faro Museo Emilio Caraffa

Znajdujący się na skraju Parque Sarmiento pomnik ten został wzniesiony w 2010 roku, aby uczcić 200-lecie rewolucji argentyńskiej. Wysoka na 80 m kręta betonowa wieża Faro (lub „latarnia morska” w języku angielskim) świeci z góry w nocy i ma przestrzeń wystawienniczą i audytorium. Odwiedź Faro tutaj .

Centro Cultural Cordoba

Kolejne miejsce, które trzeba zobaczyć w Parque Sarmiento, Centro Cultural Cordoba to imponujące osiągnięcie urbanistyczne i inżynieryjne, przybierające formę rzeźbiarskiego ukształtowania terenu, pod którym znajduje się betonowo-szklana konstrukcja centrum kultury. Po części centrum interpretacyjne, po części zabytek miasta, warto wspiąć się po jej dużej rampie, aby uzyskać imponujące widoki na miasto. Odwiedź centrum tutaj .

Reserva Natural Urbana San Martin

Położony tuż poza obwodnicą, która otacza miasto, Reserva Parque San Martin jest rezerwatem ekologicznym położonym w bujnym krajobrazie z wieloma naturalnymi cechami, w tym malowniczą rzeką, dla tych, którzy chcą łatwej ucieczki z miasta. Zostań na kempingu, aby jak najlepiej wykorzystać rezerwat. Odwiedź rezerwat tutaj .

Nueva Cordoba

Nueva Cordoba, popularne miejsce spotkań studentów, którzy mnożą się w Kordobie, jest sercem miasta. Marcelo T. Alvear to ulica, na której można się wybrać na najbardziej tętniące życiem życie nocne - biesiadnicy bawią się do białego rana, popijając kieliszki Fernet i colę, podstawową nocną scenę z Cordoby.

Iglesia De Los Capuchinos

Położony naprzeciw Paseo del Buen Pastor, ten niesamowity kościół został ukończony dopiero w 1934 roku, mimo że wydawał się pochodzić z epoki znacznie wcześniejszej niż ta. Zbudowany w stylu neogotyckim, wyróżnia się dwiema dzwonnicami na przedniej fasadzie, jedną z iglicą, która reprezentuje boskość, a drugą ściętą wieżą, która reprezentuje śmiertelność. Odwiedź kościół tutaj .

Guemes

W najmodniejszej dzielnicy Kordoby znajdują się jedne z najlepszych barów i restauracji w mieście. Spaceruj wieczorem, aby poczuć smak okolicy, a następnie zanurz się w jednej z wielu urokliwych alejek, aby sprawdzić ofertę kulinarną.

Paseo De Los Artes

Położona na skrzyżowaniu Montevideo i Belgrano, Paseo De Los Artes to prawdziwa uczta dla wszystkich, którzy chcą zagłębić się w rzemieślniczy świat Kordoby. Pomiędzy targami rzemieślników, muzeum rękodzieła i licznymi straganami sprzedającymi swoje produkty, Paseo De Los Artes jest świętem regionalnego rzemiosła. Odwiedź rynek tutaj .

Centro Civico de la Provincia de Cordoba

Ten rzeźbiarski budynek rządowy to płaska betonowa konstrukcja z ciekawą perforowaną fasadą. Chociaż nie jest dostępny dla zwiedzających, warto przejść go nocą, aby zobaczyć, jak rozświetli się w całej okazałości. Odwiedź budynek tutaj .

Villa Carlos Paz

To idylliczne miasto jest rajem dla turystów, którzy chcą poznać zarówno miejskie osady, jak i naturalne piękno kordobskiej wsi. Położona nad brzegiem jeziora San Roque Villa Carlos Paz znajduje się niecałe 40 km od Kordoby i szczyci się niesamowitymi jeziorami, rzekami i wzgórzami - idealną do lekkiej aktywności na świeżym powietrzu.

Villa General Belgrano

To urocze górskie miasteczko zostało założone w 1930 roku przez dwóch niemieckich rolników i ma wyraźnie alpejski charakter. Znany ze swojej bawarskiej architektury i wpływów niemieckich, jest popularnym przystankiem na szlaku turystycznym w okolicach Kordoby i wartym jednodniowej wycieczki.

Cosquín

To spokojne miasto zyskało sławę jako bezpieczna przystań dla każdego z dolegliwościami układu oddechowego lub płuc ze względu na czyste i świeże powietrze. Teraz jest bardziej znany z Narodowego Festiwalu Folklorystycznego, który corocznie jest gospodarzem, przyciągając co roku ponad 100 000 ludzi.

Uritorco Hill

Wzgórze Uritorco, jedno z bardziej legendarnych miejsc w Kordobie, stało się prawdziwą legendą ze względu na doniesienia o zjawiskach paranormalnych w okolicy. Obserwacje UFO, tajne portale do innych wymiarów, pola magnetyczne - wszystko to walczy o tytuł najdziwniejszego wydarzenia na wzgórzu. Obowiązkowa wizyta dla każdego mistyka.

Capilla del Monte

Małe miasteczko w paśmie górskim Sierras Chicas w Cordobese, Capilla Del Monte jest lokalną twierdzą i ośrodkiem dla każdego, kto chce odwiedzić wzgórze Uritorco. Z miasta można odkryć wiele innych cech naturalnego piękna, takich jak rzeka Calabalumba i formacja skalna El Zapato.

Sierras Grandes

To lokalne pasmo górskie biegnie równolegle do Andów, ale jest o wiele bardziej gościnne. W skupiskach wzgórz i dolin kryją się rzeki i strumienie, a Sierras oferuje wszystko, czego może zapragnąć entuzjasta outdooru. Wypożycz samochód i odkryj cuda, którymi dzielą się Sierras Grandes.