Ameryka Południowa

PARK NARODOWY AMBORO

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Boliwia
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Jeśli chcesz zobaczyć specjalne gatunki zwierząt lub wypatrzyć ptaki, zdecydowanie powinieneś odwiedzić Park Narodowy Amboro. Jest to jedno z najlepszych miejsc do obserwacji ptaków, ale znajdziesz nie tylko piękną przyrodę, ale także wyjątkowe ruiny Inków. Ten park jest koniecznie ttrzeba odwiedzić.

W parku zwiedzisz region Amazonii w Boliwii. Możesz wędrować po górach, odkrywać dżunglę i las deszczowy , podziwiać piękne widoki.
W porównaniu z innymi zabytkami w kraju, ten park nie jest jeszcze tak zatłoczony. Naprawdę podróżujesz tutaj poza utartymi szlakami i jest dość łatwy dojazd z Santa Cruz i Samaipata .
Co można robić w Parku Narodowym Amboro?
Większość podróżników przyjeżdża tu na piesze wędrówki lub obserwowanie ptaków, ale park jest tak ogromny, że można tu spokojnie spędzić miesiąc, nie nudząc się przez cały dzień.
To najlepsze rzeczy do zrobienia.
1 Obserwowanie ptaków
Być może najbardziej imponującą rzeczą w Parku Narodowym Amboro jest liczba gatunków ptaków, które można spotkać w rezerwacie przyrody. Może to nie jest atrakcja , ale wiele ptaków sprawia, że ​​wizyta w Parku Narodowym Amboro jest wyjątkowa.
Z ponad 800 gatunkami ptaków w całym parku i największą koncentracją ptaków na kilometr kwadratowy, na pewno spotkasz wiele specjalnych ptaków.
2 Idź na wycieczkę
Wycieczka po parku to oczywiście najlepszy sposób na poznanie regionu. Warto zapoznać się z intensywnością spaceru, jaki możesz tu odbyć.
Niektóre spacery po parku są bardzo trudne, być może zbyt trudne dla niektórych grup docelowych.
Najlepszy czas na podróż
Najlepszą porą na wyjazd do Parku Narodowego Amboro jest boliwijska zima . Boliwijska zima trwa od maja do października i jest idealna na wakacje, ponieważ jest mniej opadów. W tych miesiącach niebo jest wyjątkowo czyste
Mimo chłodniejszej pogody szlaki są mniej błotniste i mniej komarów.
WSKAZÓWKA - Nie zapomnijzabrać ciepłej odzieży .
Jak się tam dostałeś?
Najlepszym sposobem, aby dostać się do parku, jest najpierw udać się do Santa Cruz. W Santa Cruz możesz z łatwością zarezerwować całodniową wycieczkę do parku, podczas której możesz na przykład pospacerować po parku przyrody.
Park ma dwa wejścia. Jeden na północy i jeden na południu. Możesz więc samemu udać się do parku.
Minivan do południowego wejścia odjeżdża z terminalu autobusowego w Santa Cruz ( Avenue Omar Chavez Ortiz 1147 ). Wyjeżdżają tylko z minimum 4 osobami.
Minivany do północnego wejścia odjeżdżają ze „starego terminalu autobusowego” na Calle Isos . Wsiądź do autobusu jadącego do „Yapacani” i wysiądź na przystanku Buena Vista (zapytaj kierowcę).
Lokalizacja

Spotkasz piękne wodospady, takie jak wodospad Jardin de las Delícias, piękne widoki na wulkan Mirador Loma Borda, szalone jaskinie, ogromne doliny, a nawet piękne plaże nad rzeką Surutu .
WSKAZÓWKA - Niektóre z najlepszych wędrówek, jakie możesz zrobić, to La Orquídea, La Cascada, El Condor, Los Loros i Bosque Seco y Amboró
3 Zarezerwuj wycieczkę
Turyści mogą wejść do Parku Narodowego Amboró tylko z przewodnikiem. Istnieje wielu touroperatorów, którzy oferują różne wycieczki na krótsze lub dłuższe okresy. Średni koszt dwudniowej wycieczki (1 noc) to około 110 euro na osobę, w tym sprzęt i jedzenie.
Rezerwując wycieczkę, należy pamiętać, że jakość różni się znacznie w zależności od ceny. Wyższe ceny wycieczek zwykle oznaczają, że pracownicy są dobrze opłacani, profesjonalni i mówią dobrze po angielsku.
WSKAZÓWKA - Większość wycieczek odbywa się z Santa Cruz. Dobrym organizatorem wycieczek jest Amboro Park Tours