Ameryka Południowa

CYKL DROGI ŚMIERCI

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Boliwia
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Czy kiedykolwiek miałeś wrażenie, że Twoja podróż do Ameryki Łacińskiej jest po prostu zbyt bezpieczna? Czy jesteś poszukiwaczem dreszczyku emocji, nieustannie poszukującym następnej adrenaliny? Czy jesteś gotów podjąć realne ryzyko w poszukiwaniu niezapomnianych wrażeń? Jeśli tak, niesławny Cykl Drogi Śmierci w Boliwii może być po prostu wycieczką dla Ciebie.

Właściwie nazywana „Camino a los Yungas” lub „Yungas Road”, Droga Śmierci prowadzi w dół ze stolicy Boliwii La Paz do miasta Coroico. Każdego roku na tej zdradliwej trasie ginie średnio 300 podróżnych, a drogę wyznaczają niezliczone krzyże, które wyznaczają miejsca spoczynku nieszczęśliwych ofiar wypadków. W większości punktów droga jest tak szeroka, jak pojedynczy pojazd, a prawo stanowi, że każdy pojazd jadący w dół musi ustępować jednemu nadjeżdżającemu. Oprócz zamieszania i niebezpieczeństwa jest to również jedyna droga w obu Amerykach, na której jazda odbywa się po lewej stronie drogi.

Pomimo niebezpieczeństwa i trudności w nawigacji na Drodze Śmierci, jest to bardzo ważny szlak dla boliwijskiego transportu i handlu. Być może z powodu samego niebezpieczeństwa jest jednak coraz bardziej popularny wśród rowerzystów zjazdowych szukających niezapomnianej przygody.

Szybka wskazówka: najlepszym sposobem, aby dostać się na słynną Drogę Śmierci i zobaczyć jedne z najlepszych ukrytych skarbów Boliwii, jest podróż Bolivia Hop.

Większość firm oferujących wycieczki rowerowe odbierze Cię z dowolnego z głównych hosteli lub hoteli, lub możesz spotkać się w wyznaczonym miejscu na przejażdżkę vanem na szczyt La Cumbre, gdzie rozpoczniesz swoją wędrówkę. Zjazd zaczyna się powoli i łagodnie, ale delektuj się łatwą pierwszą częścią i wykorzystaj ją, aby przyzwyczaić się do prowadzenia roweru, zanim droga stanie się stroma i trudna.

Część trasy zjazdowa trwa pełne 64 kilometry (40 mil), z bardzo małą ilością krótkich podjazdów, dzięki czemu zmęczysz się nie pedałowaniem, ale kontrolowaniem prędkości, ostrymi zakrętami i utrzymywaniem równowagi na cienkich drogach. ponad masywnymi klifami. Trasa prowadzi od pokrytych śniegiem andyjskich szczytów, wzdłuż krętych zboczy i klifów, czasem ponad kilometr w dół, do gorącej amazońskiej dżungli poniżej.

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ ŚMIERCI

Widoki są warte grzechu, a bujna zieleń gór to widok na całe życie. Sceneria zmienia się przez cały czas, zawsze oferując nowe widoki, zapachy i dźwięki, gdy pokonujesz drogę ze szczytu świata w dół.
Na końcu trasy w wiosce Yolosa dostaniesz posiłek, piwo i prysznic. Masz okazję odwiedzić rezerwat przyrody La Senda Verde, który jest pełen przyjaznych małp i ponad 50 innych gatunków zagrożonych wyginięciem. Wszystkie opłaty za wejście do schroniska przeznaczane są na utrzymanie schronienia i zwalczanie nielegalnego międzynarodowego handlu dzikimi zwierzętami.

Po chwili relaksu firma ułatwiająca podróż zabierze Cię z powrotem do punktu wyjścia w La Paz lub za dodatkową opłatą zarezerwuje bezpieczną taksówkę do miasta Coroico, aby kontynuować podróż.
Kilka firm organizuje wycieczki na rowerach górskich, które prowadzą krętą drogą w dół góry i warto poświęcić czas (i życie) na znalezienie renomowanej firmy i przewodnika. Rekomendowane firmy to Gravity Bolivia, Altitude Adventures, Barracuda Biking i Vertigo Biking, z których wszystkie zatrudniają dwujęzycznych lokalnych przewodników wykwalifikowanych w udzielaniu pierwszej pomocy oraz ratownictwie górskim i linowym, a także dobrze utrzymane rowery z regularnie wymienianymi hamulcami.

Samorząd pobiera niewielką opłatę od rowerzystów, ale pieniądze te przeznaczane są na utrzymanie drogi i uczynienie jej bezpieczniejszą dla ludzi, którzy muszą z niej codziennie korzystać. Będziesz także potrzebować ubezpieczenia, ale jeśli nie masz międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego, możesz tanio kupić trzydniowe ubezpieczenie w większości grup turystycznych.
Najlepszym sposobem na zarezerwowanie wycieczki rowerowej po Death Road jest skorzystanie z naszego partnera FindLocalTrips.com, który specjalizuje się w wyszukiwaniu bezpiecznych, etycznych wycieczek i innych zajęć w całej Ameryce Łacińskiej. Wszystko zarezerwowane za pośrednictwem Find Local Trips jest własnością lokalną i jest sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa, jakości i etycznych praktyk biznesowych, więc wiesz, że twoje pieniądze będą wspierać lokalną gospodarkę, a nie jakąś wyzyskującą korporację turystyczną.

Zarezerwuj wycieczkę Death Road teraz i nie przegap innych niesamowitych miejsc, które ma do zaoferowania Boliwia.
Najprzyjemniejszym i najbezpieczniejszym sposobem dotarcia do La Paz jest Peru Hop i Bolivia Hop Hop On Hop Off Bus. Dzięki Peru i Bolivia Hop możesz wsiąść lub wysiąść na dowolnym z naszych przystanków między La Paz, Cusco i Limą według własnego rozkładu i wskoczyć z powrotem do następnego autobusu jadącego w tym samym kierunku, który jest najwygodniejszy dla Twojej podróży. Dzięki w pełni dwujęzycznym lokalnym przewodnikom, którzy pokażą Ci zabytki i atrakcje nieznane zwykłym turystom i zatrzymają się w Paracas, Huacachina, Nazca, Arequipa, Puno i Copacabana, Peru Hop to najlepszy sposób na odkrywanie południowego Peru i północnej Boliwii.