Atrakcje turystyczne

Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Casbah wznosi się na wzgórzu w stolicy Algierii - Algieru. Stara cytadela to żywe muzeum pałaców, domów, meczetów i architektury, z których większość sięga czasów osmańskich. To miejsce światowego dziedzictwa jest podzielone na dwa główne obszary, górne i dolne miasto i najlepiej je zobaczyć podczas wycieczki z przewodnikiem, aby uniknąć zagubienia się w jego labiryntowym układzie.

Read More: Casbah w Algierze
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Znany również jako Bazylika Algierska, ten stary kościół jest tylko jednym z wielu przykładów starożytnej architektury rozsianych po całej Algierii. Pochodzi z XIX wieku i znajduje się w północnej części stolicy, górującej nad klifem o długości 407 stóp, z którego roztacza się widok na krystaliczne wody Zatoki Algierskiej. Ludzie przyjeżdżają tutaj, aby podziwiać wspaniały projekt bazyliki, a także podziwiać wspaniałe widoki.

Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Jardin d’essai du Hamma. Ogród botaniczny, który podzielony został na dwie części. Pierwszą z nich jest brytyjska, wyglądająca jak dzika dżungla, druga nazywana jest francuską i jest elegancko urządzonym ogrodem. Najprawdopodobniej to właśnie tutaj, w części brytyjskiej było kręconych klika przedwojennych filmów o przygodach Tarzana. Znajdują się tutaj najciekawsze okazy roślinności z całego świata, nie tylko z terenów Algierii.

Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Lambaesis ( Lambæsis ), Lambaisis lub Lambaesa ( Lambèse w kolonialnym języku francuskim) to rzymskie stanowisko archeologiczne w Algierii , 11 km (7 mil) na południowy wschód od Batna i 27 km (17 mil) na zachód od Timgad , położone obok nowoczesnej wioski Tazoult . Dawne biskupstwo jest również łacińsko-katolickim biskupstwem tytularnym .

Read More: Lambaesis
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Algier jest stolicą Algierii, a jego populacja szacowana jest na około 3 500 000. Miasto zostało założone przez Turków i jest pełne historii i pięknej architektury. Starożytna Casbah to kręty labirynt miejski z ulicami przepływającymi przez stare miasto jak strumienie. Warte zwiedzenia jest także Dar Hassan Pacha, niegdyś najbardziej przyzwoita rezydencja w mieście. Wnętrze domu jest remontowane od 2005 roku i jest niestety zamknięte dla publiczności. Miasto Algier oferuje odwiedzającym z zachodu ostry i piękny kontrast oraz intrygujący wgląd w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Algierii.

reklama1
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Park Narodowy El-Kala (PNEK, rezerwat biosfery) kryje w sobie niezwykłe bogactwo biologiczne i kulturowe. Badania przeprowadzone na jego terenie (1996-2010) pozwoliły na policzenie 1590 gatunków warzyw (występujących wśród roślin naczyniowych i wprowadzonych samoistnie, grzybów, porostów, glonów i fitoplanktonu) oraz 718 gatunków zwierząt. Kilka z tych gatunków, zarówno roślinnych, jak i zwierzęcych, jest chronionych w Algierii i znajduje się na czerwonej liście IUCN (Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody). Ochrona i waloryzacja tego bogactwa wymaga stworzenia planu zarządzania zgodnego z Międzynarodowymi Konwencjami o różnorodności biologicznej w ramach trwałego rozwoju, tj. Ochrony i rozwoju bogactwa naturalnego poprzez zaangażowanie mieszkańców parku. Celem artykułu jest przedstawienie szczegółowych badań flory i fauny całego ekosystemu PNEK. Podkreślamy duże znaczenie, jakie flora i fauna wnoszą do życia społeczno-gospodarczego obszaru i jego mieszkańców.

Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Tassili-n-Ajjer , obszar w południowej Algierii, gdzie prehistoryczne malowidła naskalne (i wiele rycin) odkryto najpierw w 1910 r., A następnie w latach 30. i 60. Płaskowyż w środkowej Saharze , obszar ten charakteryzuje się wysokimi klifami, z których niektóre mają u podstawy zdobione panele. Uczeni i archeolodzy oszacowali wiek malowideł naskalnych różnymi metodami pośrednimi, w tym wykopaliskami, badaniami faunistycznymi, klimatycznymi, przedstawieniem rodzajów broni i rydwanów oraz napisami. Podważa się wiek najwcześniejszych obrazów, ale uczeni generalnie zgadzają się, że pochodzą z około 7000 lat temu.

Read More: Tassili-n-Ajjer
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75 (4 Votes)
Wodospady IguazuWodospad Iguazu

Żadna podróż do Argentyny nie jest kompletna bez wizyty w las Cataratas del Iguazú (wodospad Iguazú), który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, aw 2011 roku został również uznany za jeden z 7 cudów natury.

Niewiele jest miejsc bardziej inspirujących niż wodospad Iguazú. Rozciągający się prawie trzy kilometry i obejmujący zarówno Argentynę, jak i Brazylię, ich skala, moc i piękno będą najprawdopodobniej jedną z najbardziej zapadających w pamięć scen, jakie zobaczysz w Argentynie.

Read More: Wodospady Iguazu
Nadrzędna kategoria: Azja
in Wietnam
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (2 Votes)
Zatoka Halong

Zatoka Halong to piękny cud natury w północnym Wietnamie, w pobliżu granicy z Chinami. Zatoka jest usiana 1600 wyspami wapiennymi porośniętymi dżunglą z intrygującymi jaskiniami, grotami, zatoczkami i jeziorami. Wiele wysp zostało wyrzeźbionych na przestrzeni wieków przez naturalne procesy w fantastyczne formacje skalne. Halong zajmująca powierzchnię ponad 1500 km2, została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1994 roku. Dzięki wodzie w kolorze zieleni i klifom z wapiennych skał wychodzących z wody niczym smoki morskie, Ha Long Bay przypomina scenę z opowieści fantasy.

Read More: Zatoka Halong
Nadrzędna kategoria: Azja
in Wietnam
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Hanoi

Hanoi to miasto, gdzie starożytna i dumnie zachowana kultura wietnamska jest odczuwana przez odwiedzających na każdym kroku, a postęp zmaga się z tradycją we wszystkich dzielnicach miasta. Przez ponad 1000 lat historii, Hanoi dorobił się oszałamiających zabytków: świątynie, starożytne cytadele, Wielka Opera, Pałac Prezydencki i Katedra św. Józefa. Do tego miasto otoczone jest niezwykłą dziką przyrodą, a wśród malowniczych, wysadzanych drzewami bulwarów, turyści mogą spacerować po ruchliwych rynkach, popijać kawę w urokliwych kawiarniach i odwiedzać ważne miejsca.

Read More: Hanoi
reklama2