Atrakcje turystyczne

Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (1 Vote)
Warany na Komodo

Park Narodowy Komodo położony jest w centrum archipelagu indonezyjskiego, między wyspami Sumbawa i Flores. Założony w 1980 roku dla ochrony unikalnego smoka Komodo i jego siedlisk. W 1986 r. Park został uznany przez UNESCO za Światowe Dziedzictwo i Rezerwat Biosfery. PN Komodo obejmuje trzy główne wyspy: Komodo, Rinca i Padar. Oprócz tego, że jest domem dla smoka Komodo, Park zapewnia schronienie wielu innym gatunkom lądowym. Ponadto Park obejmuje jedno z najbogatszych środowisk morskich, w tym rafy koralowe, namorzyny, łąki trawy morskiej, góry podwodne i pół-zamknięte zatoki.

Read More: Park Narodowy Komodo
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Domki Sasak na wyspie Lombok

Wyspa Lombok jest nie tylko sąsiadem Bali i służy jako popularne przedłużenie wypoczynku dla turystów szukających dodatkowych atrakcji po wizycie na Bali. Lombok słynie również z barwnej kultury Sasak, wspaniałych miejsc do nurkowania, malowniczych i zacisznych plaż, pięknych wodospadów i bujnych lasów otaczających aktywny wulkan, Mount Rinjani. Krótko mówiąc, wycieczka na Lombok zapewnia niezapomniane przeżycia na wyspie, która łączy przygody, surowe piękno przyrody oraz nutę egzotyki poprzez dobrze zachowaną tradycyjną sztukę i mnóstwo zabytków.

Read More: Lombok
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Park Narodowy Bromo Tengger Semeru

Park Narodowy Bromo Tengger Semeru to księżycowy krajobraz o surrealistycznym pięknie. Wznoszący się z wnętrza starożytnej kaldery Tengger, Gunung Bromo (2392 m) jest jednym z trzech wulkanów, które wyłaniają się z ogromnego krateru, szerokiego na 10 km. Otoczony szczytami Kursi (2581 m) i Batok (2440 m), tlący się stożek Bromo stoi w morzu popielatego, wulkanicznego piasku, otoczony wysokimi klifami krawędzi krateru. Na południu rzuca swój cień, a czasami również popiół, Gunung Semeru (3676 m), najwyższy szczyt Jawy i jeden z najbardziej aktywnych wulkanów i Indonezji.

Read More: Park Narodowy Bromo Tengger Semeru
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Bukit Lawang

Bukit Lawang to mała wioska położona po wschodniej stronie Parku Narodowego Gunung Leuser, około 90 kilometrów na północny zachód od Medan, stolicy Północnej Sumatry. W 1973 r. założono tu centrum rehabilitacji orangutanów. Głównym jego celem jest zachowanie malejącej liczby populacji orangutanów z powodu polowań i wylesiania. Dzięki dużemu wyborowi wycieczek w głąb dżungli jest tu najlepszy na świecie sposób zobaczenia dziko żyjących orangutanów. Oprócz wizyt w dżungli, Bukit Lawang oferuje relaksującą atmosferę nad brzegiem rzeki Bohorok, gdzie wielu gości przebywa przez całe tygodnie.

Read More: Bukit Lawang
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Torajaland

Torajaland jest górskim regionem Południowego Sulawesi, domu ludu Toraja. Słynie z wyjątkowej architektury, z faktu, że mieszkańcy są potomkami kanibali, ale przede wszystkim ze spektakularnych, ale makabrycznych rytuałów związanych ze śmiercią. Po śmierci członka społeczności ciało jest trzymane - często przez kilka lat - aż do rzeczywistej ceremonii pogrzebowej, która może trwać kilka dni. Zmarły zostaje w końcu pochowany w małej jaskini lub w pustym drzewie. Zwykłe pogrzeby odbywają się przez cały rok, ale pogrzeby znamienitych członków plemienia, odbywają się tylko w miesiącach suchych w lipcu i sierpniu.

Read More: Torajaland
reklama1
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Wyspa Flores

Wyspa Flores, długo ukryta w cieniu bardziej znanego sąsiada Bali, wreszcie staje się wyjątkowym celem podróży. Najbardziej znaną atrakcją Flores jest kaldera wulkanu Kelimutu, która skrywa trzy jeziora zasilane gazem wulkanicznym, zmieniające kolor w zależności od ilości tlenu w wodzie. Flores proponuje także rozwijającą się turystykę ekologiczną, która daje podróżnym możliwość odwiedzania tradycyjnych wiosek czy mieszkania z lokalnymi rodzinami. Wiele osób przyjeżdża na tę wyspę, ze względu na jej podwodne widoki oraz możliwość pływania w dziewiczych jeziorach i wodospadach.

Read More: Flores
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Park Narodowy Tanjung-Puting.jpg

Park Narodowy Tanjung Puting znajduje się na wyspie Borneo w indonezyjskiej prowincji Central Kalimantan. Park jest popularnym miejscem wycieczek ekoturystycznych. Wiele lokalnych firm turystycznych oferuje kilkudniowe wyprawy łodzią, aby zobaczyć przyrodę i odwiedzać centra badawcze. Park najlepiej obserwować z klotok, wielopiętrowej łodzi płynącej po rzece Sekonyer z Kumai do centrum rehabilitacji w Camp Leakey. Pomimo wzrostu liczby odwiedzających, podróż jest wciąż świetną okazją do zobaczenia lasu deszczowego i jednym z najbardziej niezapomnianych przeżyć w Kalimantanie.

Read More: Tanjung Puting
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Wyspy Raja Ampat

Położony u północno-zachodniego krańca Nowej Gwinei, Raja Ampat (Czterej Królowie) to archipelag obejmujący ponad 1500 małych wysp i zatok. Wyspy Raja Ampat są spektakularne, porośnięte bujną dżunglą i otoczone dziewiczymi rafami z tętniącym życiem morskim. Badania morskie sugerują, że różnorodność życia morskiego wokół wysp Raja Ampat jest najwyższą notowaną na Ziemi, co czyni go jednym z najbardziej znanych miejsc nurkowych na świecie. Obszar ten został nawet uznany za najbogatszą rafę na świecie w 2007 roku przez National Geographic.

Read More: Raja Ampat
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Tarasy Ryżowe Banaue

Tarasy ryżowe Banaue są narodowym skarbem kultury Filipin i przez wielu Filipińczyków są uważane za ósmy naturalny cud świata. Żadna podróż na Filipiny nie byłaby kompletna bez zobaczenia spektakularnych Tarasów Ryżowych Banaue. Wyrzeźbione z pasm górskich około 2000 lat temu bez nowoczesnych narzędzi plemion Ifugao, te wspaniałe tarasy rolnicze przypominają gigantyczne schody sięgające nieba. Mieszkańcy do dziś nadal sadzą ryż i warzywa na tarasach, choć coraz młodsi Ifugaos nie uważają rolnictwa za sposób na życie i emigrują do większych miast.

Read More: Tarasy ryżowe Banaue
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Boracay - najpiękniejsze plaże na ziemi

Boracay może nie jest wielką wyspą, ale oferuje ogromne atrakcje. Plaże Boracay były wielokrotnie nagradzane i wybierane najpiękniejszymi na Świecie przez największe magazyny turystyczne. Boracay to również piękne kurorty i ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu, takie jak parasailing, nurkowanie, kitesurfing i snorkeling. Można też wybrać się łodzią by podziwiać zachody słońca, zwiedzać jaskinie wulkaniczne i odległe zatoki turkusowych lagun. Gdy zachodzi słońce, nocne życie w Boracay tętni licznymi barami i restauracjami proponującymi oprócz jedzenia i napojów, zabawę do białego rana.

Read More: Boracay
reklama2