Atrakcje turystyczne

Nadrzędna kategoria: Azja
in Wietnam
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Hoi An

Położone w południowo-środkowym Wietnamie, Hoi An to piękne, stare miasto z czasów Królestwa Champ. Historyczna architektura miasta i tradycyjna kultura sprawia, że to popularne miejsce w Wietnamie odwiedza coraz więcej turystów z zagranicy. W samym sercu Hoi An znajduje się stare miasto, które jest na tyle małe, że łatwo się tam poruszać, ale wystarczająco duże, by pomieścić wiele atrakcji. Wąskie, kręte uliczki Starego Miasta ozdobione są piękną starą architekturą, tradycyjnymi drewnianymi domami i sklepami krawieckimi sprzedającymi ubrania, buty, torby, pamiątki i usługi na zamówienie.

Read More: Hoi An
Nadrzędna kategoria: Azja
in Wietnam
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Hue

Hue położone nad brzegiem rzeki Perfume w środkowym Wietnamie, służyło kiedyś za stolicę cesarskiej dynastii Nguyen. Było stolicą kraju przez 143 lata (1802–1945). Dziś pozostałości tego wspaniałego okresu znajdują odzwierciedlenie w architekturze, kulturze i kuchni miasta, co czyni go jednym z najciekawszych miejsc do odwiedzenia w Wietnamie. Z zabytków miasta najbardziej znana jest Cytadela. Niegdyś siedziba cesarzy Nguyen, jest rozległym kompleksem wielkich pałaców, ozdobnych świątyń, murów i bram. Hue od dawna jest też centrum buddyzmu w kraju, a turystów przyciągają piękne krajobrazy wokół.

Read More: Hue
Nadrzędna kategoria: Azja
in Wietnam
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Sapa

Sapa jest miejscem wspaniałych górskich krajobrazów, zielonych tarasów ryżowych, wyjątkowych wiosek na palach i indochińskiego szczytu Fansipan. Sapa skrywa odrębną i wyjątkową kulturę i służy jako baza wypadowa do trekkingu w górach Hoang Lien Son, zwiedzania pól ryżowych i tradycyjnych wiosek. Z miasta prowadzi wiele górskich tras. Szlaki wytyczone są w kierunku pięknych wodospadów i dają możliwości zakosztowania jedzenia oraz zobaczenia zwyczajów i sposobu życia miejscowych plemion, a chłodniejsze powietrze i delikatna mgła sprawiają, że chce się wędrować po tych wyjątkowych terenach.

Read More: Sapa
Nadrzędna kategoria: Azja
in Wietnam
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)
Nha Trang

Kurort Nha Trang znajduje się w jednej z najpiękniejszych zatok Azji u wybrzeży południowo-środkowego Wietnamu. Malownicze góry, rozległa plaża z białym piaskiem i bujne wyspy w pobliżu są ulubionym celem turystów z zagranicy, Wietnamczyków i płetwonurków. Ozdobiona hotelami, palmami i uroczą promenadą usianą parkami i ogrodami rzeźb. W głębi miasta znajduje się kosmopolityczna gama butików i lokali gastronomicznych. Nha Trang to zdecydowanie miasto imprezowe. Kiedyś nastawione na backpackerów, dziś dostosowuje się do rosnącej liczby turystów z Rosji i Azji.

Read More: Nha Trang
Nadrzędna kategoria: Azja
in Wietnam
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Delta Mekongu

Delta Mekongu to sieć kanałów w południowo-zachodnim Wietnamie, między Ho Chi Minh City i Kambodżą. Mekong przepływa przez Chiny, Birmę, Tajlandię i Kambodżę przed dotarciem do Wietnamu, co wyjaśnia, dlaczego wody są tak mętne. Ponad połowa ryżu i ryb w Wietnamie pochodzi z regionu delty. Jest ona więc niezbędna dla wietnamskiej gospodarki i wyżywienia. Życie w okolicy kręci się wokół wody, od słynnych pływających rynków do ogromnego przemysłu rolnego. Zobaczyć tu można niesamowitą różnorodność owoców, kwiatów i zwierząt hodowlanych.

Read More: Delta Mekongu
reklama1
Nadrzędna kategoria: Azja
in Wietnam
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Ho Chi Minh City (Sajgon)

Ho Chi Minh City (Sajgon) to centrum biznesowe i finansowe Wietnamu, którego historia sięga setek lat. Pierwotnie Khmerowie osiedlili region, a następnie Wietnamczycy zajęli go w XVII wieku. Później Francuzi podbili Sajgon w 1859 r., co zaowocowało elegancką architekturą i obecnymi do dziś, szerokimi bulwarami. Obecnie zamieszkuje tu ponad 7 milionów ludzi i jest to popularne miejsce turystyczne ze względu na fascynującą kulturę, klasyczną francuską architekturę oraz eleganckie wieżowce, a także ozdobne świątynie i pagody. Ho Chi Minh City to miasto hoteli, straganów, butików i ryneczków.

Read More: Ho Chi Minh City
Nadrzędna kategoria: Azja
in Wietnam
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
My Son

Głęboko wśród lasu i gór środkowej części Wietnamu ukryte jest jedno z najświętszych miejsc Azji Południowo-Wschodniej – Sanktuarium My Son starożytnego królestwa Cham. My Son jest miejscem z 71 stojącymi budowlami i szeroką gamą artefaktów kulturowych. To także miejsce pochówku królów i przywódców religijnych. Wysokie struktury My Son, zbudowane z wypalonych cegieł i ozdobione niezwykle szczegółowymi rzeźbami, przetrwały setki lat wietrzenia. Jest to świadectwo wyjątkowej i imponującej techniki budowlanej Cham. Miejsce to zostało uznane przez UNESCO za miejsce światowego dziedzictwa w 1999 r.

Read More: My Son
Nadrzędna kategoria: Azja
in Wietnam
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Dalat

Położona na południu Wietnamu urocza miejscowość Dalat, znana jest jako najlepsze miejsce dla nowożeńców w kraju. Dalat to malownicze górskie miasteczko, które kiedyś było stacją górską podczas francuskiego okresu kolonialnego. W całym mieście spotyka się francuską architekturę w stylu kolonialnym i wille położone wśród malowniczych krajobrazów. Wokół Dalat znajdują się jedne z najlepszych krajobrazów w kraju. Okolica Dalat znana jest ze wspaniałych jezior, ogrodów kwiatowych, bujnych lasów i uroczych miasteczek na wzgórzach. A więc dla każdego turysty jest to świetny wybór.

Read More: Dalat
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)
Bali - świątynia Ulan Danu

Bali jest najpopularniejszym miejscem wypoczynku ze wszystkich wysp Indonezji. Egzotyczne świątynie i pałace na tle pięknych naturalnych krajobrazów to tylko niektóre z największych atrakcji wyspy. W głębi lądu, wysokie wulkany i dziewicze dżungle witają entuzjastów dzikiej przyrody. Większość turystów jednak nie może długo pozostać z dala od plaży. Na Bali znajdują się niesamowite, luksusowe kurorty, gdzie większość hoteli i willi znajduje się tuż przy plaży. Są także miejscem spotkań surferów. Turyści chcący obcować z naturą, znajdą kurorty oferujące krajobrazy morskie i przepiękne wschody słońca

Read More: Bali
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Yogyakarta znana jest głównie ze świątyń Borobudur i Prambanan

Yogyakarta jest tętniącym życiem miastem liczącym około 500 000 mieszkańców i najpopularniejszym miejscem turystycznym na Jawie. Główny powód zainteresowania to bliskość słynnych świątyń Borobudur i Prambanan. Samo miasto jest ośrodkiem sztuki i edukacji, oferuje dobre zakupy i szeroką gamę obiektów turystycznych. Yogyakarta leży w jednej z najbardziej aktywnych sejsmicznie części Jawy i dlatego wielokrotnie nawiedzały ją trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów. W 2006 r. trzęsienie ziemi zniszczyło ponad 300 000 domów, a w 2010 r. pobliski wulkan Merapi, zniszczył okoliczne wioski.

Read More: Yogyakarta
reklama2