Atrakcje turystyczne

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

W San Juan, miejscu, w którym natura działa od ponad 220 milionów lat. Krajobraz z innej planety wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa. Prowincjonalny Park Przyrody Ischigualasto znajduje się w północno-wschodniej części prowincji San Juan, 330 km od stolicy i 75 km od miasta San Agustín del Valle Fértil. To małe miasteczko jest punktem wyjściowym wycieczek, które pozwalają poznać - poprzez ściśle określony obwód - niewielki fragment Parku dostępny dla turystów.

Read More: Dolina Księżyca Valle de la Luna
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Park Narodowy Nahuel Huapi, czyli „Wyspa Tygrysa” w języku mapuche, to prawdziwy klejnot Argentyny, jeden z najstarszych i najpiękniejszych parków w kraju. Wyrzeźbiony ze starożytnych lodowców spektakularny 1754000 akrów parku jest wypełniony malowniczymi jeziorami, rzekami, dolinami, łąkami, lasami Valdivia i polnymi kwiatami, co jest absolutną gratką dla miłośników przyrody i miłośników sportu. Rozciągnięty w prowincjach Rio Negro i Neuquen Park Narodowy Nahuel Huapi to widok, który można podziwiać o każdej porze roku; Wiosna to topniejący śnieg i dziesiątki wodospadów, a zima to mnóstwo okazji dla narciarzy, zwłaszcza w katedrze Cerro. Wysokie Andy, siedlisko kondora, wilgotny las i pofałdowane stepy ukazują szereg stref atmosferycznych występujących w Patagonii, tym bardziej przyjemne jest to, że istnieje wiele ścieżek do spacerów, jazdy na rowerze, wspinaczki górskiej lub jazdy konnej. Liczne historyczne kamienie milowe sprzed około 10000 lat również przyciągają turystów, podobnie jak lodowiec w Perito Moreno i jeziora z kropkami lodowymi. Takie zapierające dech w piersiach widoki, wyjątkowe wycieczki i zajęcia rekreacyjne sprawiają, że Park Narodowy Nahuel Huapi jest widokiem, którego nie można przegapić.

Read More: Park Narodowy Bariloche Nahuel Huapi
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

20 atrakcji, które trzeba odwiedzić w Cordobie w Argentynie

Kordoba , drugie miasto w Argentynie, oferuje wiele atrakcji dla każdego, kto odwiedza ten obszar. Niezależnie od tego, czy lubisz miejskie wibracje, czy też chcesz zanurzyć się w naturze, w Kordobie znajdziesz wszystko w pełni. Przyjrzymy się najlepszym rzeczom do zrobienia w Kordobie i okolicach.

Read More: Cordoba
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.83 (3 Votes)

Wagadugu, stolica i największe miasto Burkina Faso w zachodniej Afryce. To była stolica historycznego królestwa MossiWagadugu (założony w XV wieku) i siedzibamorho naba („wielki król”) ludu Mossi . Islam stał się religią królów pod rządami Naba Dulugu (panował 1796? –1825?). Morho Naba nadal mieszka w mieście, choć jego moce były znacznie przyćmione przez francuskiego post-kolonialnych i niezależnych organów administracji.

Ouagadougou to miasto dużych drzew i nowoczesnych budynków publicznych, sąsiadujące z tradycyjnymi dzielnicami mieszkalnymi. Ma rynek, centrum rzemiosła, muzeum narodowe i Uniwersytet Wagadugu. Jest on połączony koleją do Oceanu Atlantyckiego portu w Abidżanie , na Wybrzeżu Kości Słoniowej , oraz posiada międzynarodowy port lotniczy. Główne produkty to tekstylia, napoje gazowane, zapałki i obuwie.

Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Wioska Nianssogoni, mała wioska na wpół troglodytów, położona na szczycie klifu, która służyła jako schronienie dla społeczności zagrożonej wojną. Niansogoni znajduje się 40 km od Sindou, stolicy prowincji Léraba (535 km od Ouagadougou). Niansogoni w Sénoufo oznacza „między wzgórzami”. Nazwa miejscowości Wara „kwomu” („10 rodzin”) przypomina o dziesięciu rodzinach, które założyły wieś.

Read More: WIOSKA TROGLODYTE NIANSOGONI
reklama1
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Te niesamowicie piękne kopuły, których historia sięga około 1,8 miliarda lat, są zarówno doskonałym widokiem, jak i miejscem do wspinaczki. W zachodniej Australii bulwiaste formacje skalne Bungle Bungles przyciągają co roku tysiące turystów. Burkina ma prawie identyczną cechę geologiczną, ale jest niewielu zwiedzających. Tak więc wspaniałe, niesamowicie piękne Domes de Fabedougou odpoczywają w spokoju, również ze względu na zakaz pojawiania się w tym miejscu miejscowym pasterzom i krowom. Co więcej, są tam do wspinaczki, a po pękniętych bokach kopuł można łatwo wejść, które siedzą obok siebie jak szereg ogromnych szarych igloo.

Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Wodospady Karfiguéla, w których można popływać w pięknych naturalnych basenach w górnej części, są najlepsze w porze deszczowej i tuż po niej. Niestety, polne ścieżki prowadzące do wodospadu wspaniałą aleją drzew mango mogą być w tych czasach nieprzejezdne. Ale jeśli tor jest otwarty (będziesz musiał zapytać), warto podróżować. Miejsce to znajduje się około 11 km na północny zachód od Banfory.

Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Ruiny Loropeni znajdują się w południowo-zachodniej Burkina Faso, około 40 km na zachód od miasta Gaoua. Miejsce to było niegdyś ufortyfikowaną osadą otoczoną 6-metrowym murem z laterytu, jedną z dziesięciu takich fortyfikacji na obszarze plemienia Lobi. Jest wiele prac archeologicznych do wykonania, zanim historia tego obszaru będzie dobrze znana, ale uważa się, że osada w Loropeni rozkwitła między XIV a XVII w.wieki, zbudowane na bogactwie uzyskanym z produkcji i handlu złotem.

Read More: RUINY LOROPENI
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków Burkina Faso, Wielki Meczet Bobo-Dioulasso, jest uważany za jeden z najlepszych przykładów konstrukcji z cegły mułowej na świecie. Meczet ten służy jako jeden z najbardziej znanych przykładów tradycyjnej architektury Sudano-Sahelian, a także jest to największy meczet zbudowany w tym stylu w całym Burkina Faso. Budowa Wielkiego Meczetu rozpoczęła się w 1870 roku i trwała 10 lat, a dzięki wieloletniej opiece i remontom meczet jest w niesamowicie dobrym stanie. Za każdym razem, gdy zaczyna się pora deszczowa, można zobaczyć zniszczenia spowodowane przez trudne warunki i palące słońce. O tej porze roku wszelkie zniszczenia w meczecie są natychmiast naprawiane.

Read More: Wielki Meczet Bobo Dioulasso
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Park Narodowy Arli to park narodowy w południowo-wschodniej Burkina Faso. Posiada szeroką różnorodność flory i fauny. W okolicy rosną różne typy lasów. W parku żyją słonie, hipopotamy, lwy, bawoły, małpy, dziki, antylopy i wiele innych zwierząt. W parku znajdowano niegdyś dzikiego psa afrykańskiego, ale ze względu m.in. na brak ochrony został on na tym terenie wytępiony.

Read More: Park Narodowy Arli
reklama2