Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Potosi

Atrakcje turystyczne PotosiPotosi zwane również „Cerro Rico" (Bogata Góra) leży na wysokości 4000 m.n.p.m. i uważane jest za najwyżej położone miasto na świecie. Było ono kiedyś najbogatszym miastem w Ameryce Południowej, dzięki znajdującym się tu licznym kopalniom srebra, nadającym miastu i regionowi dynamiczny rozwój. Po wyeksploatowaniu tego surowca miasto stałoby się wymarłe gdyby nie odkrycie cyny, która jest tu wydobywana do dziś oraz dzięki ściągającym do miasta rzeszom turystów.

Zwiedzający miasto turyści mają okazję zapoznać się z architekturą okresu kolonialnego oraz licznymi kościołami i posiadłościami, a także głównym zabytkiem Potosi - mennicą Casa Real de La Moneda.

Do jednych z najczęściej odwiedzanych miejsc w regionie należy góra Cero Rico. Góra ta oferuje turystom możliwość podziwiania roztaczających się dookoła pięknych widoków oraz możliwość zwiedzenia jednej z licznych tu kopalń srebra. Krążące tutaj legendy mówią, że by móc zwiedzić bezpiecznie kopalnię należy podarować jej bogom odrobinę kokainy, która służy jako bilet wstępu i pozwala na bezpieczny z niej powrót.