Torres del Paine

Atrakcje turystyczne Torres del PaineTorres del Paine – jest to wątpienia jeden z najpiękniejszych górskich parków narodowych na całym kontynencie. Park Narodowy Torres del Paine położony jest na obszarze 180 tyś. ha. Jego nazwa wywodzi się od słynnej formacji skalnej w południowo-wschodniej części parku – trzem wieżom bólu (Torre Sur, Torre Central i Torre Norte). Najwyższym szczytem jest tu Cumbre Principal (3050 m. n.p.m.).

To jednak nie wysokość, na której leży Torres del Paine stanowi jego urok. Najciekawsza jest różnorodność górskiego krajobrazu. Torres del Paine jest to jednym z najczęściej odwiedzanych PN na kontynencie południowoamerykańskim. A przecież znajdziemy w Ameryce Południowej takie parki narodowe jak Machu Picchu lub Iguazu.

By dotrzeć na miejsce najlepiej wybrać się z Puerto Natales. Miasto jest położone ok. 150 km na północ od granicy parku. Przejazd trwa ok. 2 godzin.

Po dotarciu na miejsce, pierwsze, co rzuca się w oczy to niesamowita soczysta zieleń. Karłowate buki patagońskie, szemrające strumienie oraz widoczny w oddali wodospad spływający z okolicznych gór. Do tego łąki pełne kwiatów. Prawie jak w raju.

Zagłębiając się w głąb parku podziwiać możemy fantastyczne skalne turnie, seledynowe jeziora, lodowce, wodospady oraz wszechobecną bujną zieleń. Będąc w Chile naprawdę warto odwiedzić Torres del Paine.